Działamy w branży od 2000 roku.

Blachodachówka a blacha trapezowa. Porównanie

blacha trapezowa

Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego to nie tylko kwestia estetyki – rodzaj materiału ma wpływ na komfort użytkowania domu oraz jego funkcjonalność. Na rynku dostępnych jest wiele różnych materiałów pokryciowych, w tym blachodachówka i blacha trapezowa. W tym artykule porównamy oba rozwiązania, przedstawiając ich specyficzne cechy, zalety i wady.

Czym charakteryzuje się blachodachówka?

Blachodachówka to materiał pokryciowy, który swoim wyglądem przypomina tradycyjną dachówkę ceramiczną. Jest więc doskonałą alternatywą dla osób, które pragną połączyć elegancki wygląd klasycznej dachówki z przewagami płaskiej powierzchni metalowej. Chcąc wykonać dach we Wronkach, warto wiedzieć, że blachodachówka wykonana jest z wysokiej jakości stali ocynkowanej, pokrytej powłoką ochronną, co sprawia, że jej żywotność sięga nawet 50 lat. Ponadto jest ona odporna na korozję i nie wymaga konserwacji. Dachy pokryte blachodachówką są jednak bardziej narażone na hałas podczas opadów deszczu niż w przypadku użycia dachówki ceramicznej.

Cechy dachu z blachy trapezowej

Blacha trapezowa, zwana też falistą, składa się z równoległych fałd i trapezowatego profilu, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymała i odporna na obciążenia. Chociaż blacha trapezowa jest znacznie tańsza od blachodachówki, również cechuje się wysoką trwałością i odpornością na korozję z uwagi na zastosowanie odpowiednich powłok ochronnych. Co więcej, może być wykorzystywana do dachów o dużym kącie nachylenia oraz na obiektach przemysłowych i gospodarczych. W porównaniu z blachodachówką blacha trapezowa ma mniejsze walory estetyczne, istnieje także ryzyko, że uderzające o dach krople deszczu będą powodowały hałas. Blacha falista może też być mniej szczelna niż blachodachówka, co wpływa na skuteczność izolacji dachu.

Nasza oferta

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

okna dachowe velux

Skontaktuj się z nami.

Wszystkich Państwa zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do kontaktu.

  • Pokrycia Dachowe
  • Bogdanowo 38
  • 64-600 Oborniki
  • NIP: 7791268150
  • REGON: 639777165
  • Godziny otwarcia:
  • poniedziałek – piątek: 7.00 – 18.00
  • sobota: 7.00 – 13.00
Copyrights GRAF Oborniki 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: armadadesign.pl