Działamy w branży od 2000 roku.

Blachodachówka czy dachówka ceramiczna – co wybrać?

dach

Budując dom trzeba podjąć wiele decyzji już na etapie projektu. Jedną z nich jest wybór materiału stosowanego do pokrycia dachu. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, które różnią się od siebie wytrzymałością, ceną i licznymi parametrami. W tym artykule, porównamy najbardziej znane pokrycia dachowe: blachodachówkę i dachówkę ceramiczną.

Lekka blachodachówka sprawdzi się na starych dachach

Najpopularniejsze, a jednocześnie najbardziej ekonomiczne rozwiązane to wybór blachodachówki, która swoim kształtem i kolorem dobrze imituje tradycyjną dachówkę. Jest także dostępna w rozbudowanej gamie kolorystycznej, dzięki czemu, można ją dopasować do własnych preferencji. Dodatkowo, jest łatwa w czyszczeniu i nie wymaga specjalistycznej konserwacji. Jej trwałość ocenia się na 30-50 lat.

Blachodachówka jest wykonana ze stali, dzięki czemu jest bardzo lekka i często stosowana w przypadku wymiany pokrycia starych dachów, w których konstrukcja nie jest masywna. Jeśli zastanawiasz się nad położeniem pokrycia dachowego w Poznaniu to zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Dachówka ceramiczna zachowa trwałość co najmniej 100 lat

Do niewątpliwych zalet dachówek ceramicznych należy ich trwałość, odporność na warunki atmosferyczne oraz niska nasiąkliwość. Jest to także jedno z najestetyczniejszych tworzyw, powstające z naturalnej gliny. Dzięki procesowi wypalania w bardzo wysokich temperaturach, dachówka ta może wytrzymać powyżej 100 lat.

Dachówki ceramiczne mogą być barwione na różne kolory, najpopularniejsza jednak jest ceglasta czerwień, która jest naturalnym kolorem gliny. Dobrze tłumi dźwięki i wolno się nagrzewa. Dachówka ceramiczna powinna być kładziona na solidnej konstrukcji dachu, dlatego ze względu na swoją wagę, nie jest polecana do starych dachów o słabej więźbie.

Nasza oferta

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

okna dachowe velux

Skontaktuj się z nami.

Wszystkich Państwa zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do kontaktu.

  • Pokrycia Dachowe
  • Bogdanowo 38
  • 64-600 Oborniki
  • NIP: 7791268150
  • REGON: 639777165
  • Godziny otwarcia:
  • poniedziałek – piątek: 7.00 – 18.00
  • sobota: 7.00 – 13.00
Copyrights GRAF Oborniki 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: armadadesign.pl