Działamy w branży od 2000 roku.

Blachodachówka z efektem matu czy połysku – którą wybrać?

kolory blachodachówki

Jedną z alternatyw dla kosztownej i ciężkiej dachówki jest pokrycie z blachy stalowej ocynkowanej, czyli popularnej blachodachówki. Sam materiał jest lekki, dlatego sprawdza się nawet w przypadku dachów o mniej solidnej konstrukcji. Blachodachówka jest wytrzymała, odporna na działanie czynników atmosferycznych, nie traci również koloru pod wpływem słońca. Pokrycie z blachy nie chłonie wody, nie poddaje się korozji, a dodatkowa warstwa posypki zwiększa jego trwałość i tłumi uderzenia kropel deszczu.

Blachodachówka matowa czy z połyskiem?

Na rynku występują dwa podstawowe rodzaje blachodachówki – matowa oraz połyskująca. Różnica między nimi jest widoczna na pierwszy rzut oka i jej znaczenie odnosi się przede wszystkim do stylistyki budynku. Uznaje się, że pokrycie matowe jest bardziej surowe, tradycyjne, podczas gdy blachodachówka z połyskiem ma raczej nowoczesny charakter. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że lśniący dach odbija promienie słoneczne i w okresie letnim może nieco oślepiać. Jeśli szukasz blachodachówki w Pile, zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół pomoże Ci wybrać odpowiedni produkt.

Od czego zależy odporność blachodachówki?

Można spotkać się z opinią, że matowa blachodachówka jest trwalsza od tej z połyskiem. W rzeczywistości jednak wytrzymałość produktu zależy od grubości powłoki, którą jest pokryta. Przykładowo, blachodachówka z połyskiem o powłoce grubości 50 mikronów będzie wykazywać lepsze parametry niż blachodachówka matowa z powłoką grubości 35 mikronów. Wartości te są zazwyczaj potwierdzone gwarancją, jaką w danym przypadku daje producent. Na koniec warto dodać, że w praktyce matowe blachodachówki łatwiej pokrywają się brudem i szybciej tracą walory estetyczne niż pokrycie z połyskiem, nawet jeśli i ono po upływie lat staje się matowe.

Nasza oferta

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

okna dachowe velux

Skontaktuj się z nami.

Wszystkich Państwa zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do kontaktu.

  • Pokrycia Dachowe
  • Bogdanowo 38
  • 64-600 Oborniki
  • NIP: 7791268150
  • REGON: 639777165
  • Godziny otwarcia:
  • poniedziałek – piątek: 7.00 – 18.00
  • sobota: 7.00 – 13.00
Copyrights GRAF Oborniki 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: armadadesign.pl