Działamy w branży od 2000 roku.

Dlaczego papy dachowe wciąż są tak popularne?

papy dachowe

W latach 60. i 70. ubiegłego wieku papa dachowa była jednym z najbardziej powszechnych pokryć stosowanych na dachach płaskich i o lekkim kącie nachylenia. Mimo upływu lat rozwiązanie to ciągle ma swoich zwolenników. Obecnie papa służy przede wszystkim do izolacji dachów – nieprzepuszczalna warstwa znakomicie chroni pomieszczenia przed chłodem z zewnątrz. Tradycyjna papa asfaltowa została jednak niemal całkowicie wyparta przez produkty o dużo lepszych parametrach wytrzymałościowych, między innymi papę termozgrzewalną, której trwałość szacuje się na około 25 lat. Jakie są jej najważniejsze zalety?

Charakterystyka papy dachowej

Podstawową cechą papy dachowej jest jej niska waga – materiał ten jest zdecydowanie najlżejszym dostępnym pokryciem dachowym, zatem może być wykorzystywany nawet w przypadku dachów o bardzo słabej konstrukcji. Papa termozgrzewalna jest odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne, nie pęka pod wpływem zimna ani w miejscach zgięć, a także nie mięknie z powodu działania wysokich temperatur. Papa może być uszlachetniona dodatkami, dzięki którym jej odporność na wilgoć zostaje znacznie wzmocniona.

Co jeszcze warto wiedzieć o papie dachowej?

Papa termozgrzewalna przekonuje do siebie również ceną – niewątpliwie jest to najtańsze pokrycie dachowe spośród wszystkich obecnych na rynku. Jeśli jesteś zainteresowany rozwiązaniami w zakresie pokryć dachowych w Poznaniu, zapraszamy do naszego sklepu. Oferujemy papy różnych producentów, jak również wiele innych materiałów budowlanych. Dach pokryty papą może zostać błyskawicznie naprawiony nowym płatem, co pozwala uniknąć remontu całego pokrycia. Specjalistyczne typy papy są również wykorzystywane do tworzenia zielonych dachów, ponieważ stanowią szczelną izolację przeciwwodną i ograniczają przerost korzeni.

Nasza oferta

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

okna dachowe velux

Skontaktuj się z nami.

Wszystkich Państwa zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do kontaktu.

  • Pokrycia Dachowe
  • Bogdanowo 38
  • 64-600 Oborniki
  • NIP: 7791268150
  • REGON: 639777165
  • Godziny otwarcia:
  • poniedziałek – piątek: 7.00 – 18.00
  • sobota: 7.00 – 13.00
Copyrights GRAF Oborniki 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: armadadesign.pl