Działamy w branży od 2000 roku.

Jak dbać o blachodachówkę?

blachodachówka

Aby dach przez lata prezentował się dobrze i spełniał swoje funkcje, warto wiedzieć, jak dbać o blachodachówkę. W tym artykule omówimy najważniejsze aspekty pielęgnacji tego rodzaju pokrycia dachowego.

Czyszczenie i konserwacja blachodachówki

Czyszczenie blachodachówki jest kluczowym elementem jej pielęgnacji. Zanieczyszczenia takie jak kurz, liście, czy mchy mogą negatywnie wpływać na wygląd oraz trwałość pokrycia dachowego. Dlatego warto regularnie sprawdzać stan blachodachówki i usuwać ewentualne zabrudzenia. W przypadku silnych zabrudzeń można użyć myjki ciśnieniowej, jednak należy zachować ostrożność i unikać zbyt wysokich ciśnień, które mogą uszkodzić powłokę ochronną blachy.

Kolejnym istotnym elementem pielęgnacji blachodachówki jest jej konserwacja. Warto raz na jakiś czas sprawdzić stan powłok malarskich oraz zabezpieczeń antykorozyjnych i w razie potrzeby odnowić je. W przypadku blachodachówki w Gnieźnie, gdzie występują różne warunki atmosferyczne, warto zastosować specjalistyczne preparaty do konserwacji, które zapewnią odpowiednią ochronę przed korozją, promieniowaniem UV, czy innymi czynnikami zewnętrznymi.

Wizualna kontrola i naprawa uszkodzeń

Regularna wizualna kontrola blachodachówki pozwala na szybkie wykrycie ewentualnych uszkodzeń i podjęcie odpowiednich działań naprawczych. Warto zwrócić uwagę na takie elementy, jak mocowanie blachy do łat, stan obróbek blacharskich, czy ewentualne uszkodzenia mechaniczne powstałe na skutek np. uderzeń gradobicia. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości należy niezwłocznie zgłosić się do specjalisty, który oceni zakres problemu i zaproponuje odpowiednie rozwiązania.

Naprawa uszkodzeń blachodachówki to kolejny istotny aspekt jej pielęgnacji. W przypadku drobnych uszkodzeń mechanicznych można samodzielnie przeprowadzić naprawę, stosując specjalistyczne preparaty do wypełniania ubytków i zabezpieczania przed korozją. Natomiast w przypadku poważniejszych uszkodzeń lub problemów z mocowaniem blachy do konstrukcji dachu warto skonsultować się ze specjalistą, który dokona niezbędnych napraw i zapewni długotrwałe działanie pokrycia dachowego.

Nasza oferta

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

okna dachowe velux

Skontaktuj się z nami.

Wszystkich Państwa zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do kontaktu.

  • Pokrycia Dachowe
  • Bogdanowo 38
  • 64-600 Oborniki
  • NIP: 7791268150
  • REGON: 639777165
  • Godziny otwarcia:
  • poniedziałek – piątek: 7.00 – 18.00
  • sobota: 7.00 – 13.00
Copyrights GRAF Oborniki 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: armadadesign.pl