Działamy w branży od 2000 roku.

Wiązary dachowe czy więźba tradycyjna?

więźba dachowa

Wykorzystanie więźby dachowej do budowy stropu to metoda znana od wieków i nadal stanowiąca najbardziej popularne rozwiązanie. Technologia budowlana jednak nieustannie się rozwija i obecnie istnieje również możliwość zastosowania wiązarów, które – podobnie jak więźba – wymagają użycia wysokiej jakości drewna, z którego powstaje konstrukcja stropu. Czym w takim razie różnią się od więźby i kiedy warto wziąć je pod uwagę podczas budowy domu?

Specyfika tradycyjnej więźby dachowej

Strop powstający w oparciu o więźbę dachową jest przygotowywany na miejscu, a zadanie to należy powierzyć fachowcom. Tradycyjna więźba powstaje niemal zupełnie od podstaw i dlatego każdy etap procesu musi być nadzorowany przez specjalistę. Drewno powinno być właściwie osuszone i zaimpregnowane, by z biegiem czasu elementy nie zmieniły swojego kształtu i nie zaczęły niszczeć. Jeśli szukasz profesjonalistów, którzy wykonają dla Ciebie więźbę dachową w Pile, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Tego typu konstrukcja sprawdzi się, jeśli zależy Ci na betonowym stropie i chcesz uzyskać jak największą powierzchnię poddasza.

Czym charakteryzują się wiązary dachowe?

Podstawą konstrukcji wiązarów dachowych jest suszone komorowo drewno, które jest doskonale oczyszczone i nie wymaga dodatkowej impregnacji. Wiązary to nic innego, jak produkowana fabrycznie więźba wraz z łączeniami, która w krótkim czasie montowana jest na placu budowy. Ta gotowa konstrukcja wykazuje wysoką trwałość, choć wykonywana jest z drewna o mniejszym przekroju. Dzięki wiązarom można zrezygnować z wewnętrznych ścian nośnych i betonowego stropu, a w razie wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych nie trzeba przerywać ich instalacji. Parametry tej lekkiej konstrukcji są precyzyjnie obliczone, posiada ona także gwarancję producenta.

Nasza oferta

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

okna dachowe velux

Skontaktuj się z nami.

Wszystkich Państwa zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do kontaktu.

  • Pokrycia Dachowe
  • Bogdanowo 38
  • 64-600 Oborniki
  • NIP: 7791268150
  • REGON: 639777165
  • Godziny otwarcia:
  • poniedziałek – piątek: 7.00 – 18.00
  • sobota: 7.00 – 13.00
Copyrights GRAF Oborniki 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: armadadesign.pl